Marketing szeptany, a zdobywanie wartościowych linków

Jednym z głównych zadań marketingu szeptanego jest zdobywanie poszczególnych linków z forów i innych stron, gdzie pojawiają się komentarze. Jest to jedno z działań, które składają się na SEO. To właśnie m.in. linki zawarte w komentarzach mają wpływ na pozycjonowanie. Dlatego zachodzi pytanie: jak zdobywać wartościowe linki?

Szeptanka a link building

Aby dana strona w Internecie była wysoko pozycjonowała, trzeba podjąć szereg skorodowanych działań. Składają się one na SEO czyli Search Engine Optimalization (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych). Jednym z łatwiejszych i tanich działań w tym zakresie jest właśnie marketing szeptany. Polega on na publikowaniu wpisów na temat danej marki na odpowiednim forum czy stronie internetowej. Zawarte w tych komentarzach odnośniki, jeśli będą odpowiednio zindeksowane, mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na pozycjonowanie.

Po co zdobywać dobre linki?

Dwie dekady temu decydujący wpływ na pozycję danej strony w rankingu miała ilość odnośników i ich klikalność. Później algorytmy google’a zaczęły preferować wartość konkretnego linku. Dodatkowo, bardzo duży wpływ na ranking ma wartościowy content na stronie.

Wszystko to wiąże się z właściwym tworzeniem wpisów i treści tak, aby miało to jak największy wpływ na SEO. Do tego ważne jest, aby miejsca gdzie robimy wpisy były widoczne w wyszukiwarce Google i były powiązane tematycznie z naszą stroną. Ważne też, aby te strony były podlinkowane wewnętrznie i zewnętrznie.

Metody zdobywania linków

Rozmaitych metod na zdobywanie linków jest wiele. Pierwszą grupę stanowią właśnie wpisy marketingu szeptanego na forach i komentarze pod artykułami. Oczywiście w swoich wypowiedziach trzeba zamieszczać link do rzeczonej strony. Druga grupa to katalogi stron i firm. Można tu wykorzystać wiele darmowych opcji, które są dostępne na tych stronach.

Kolejną oczywistą opcją jest także wykorzystanie mediów społecznościowych, które dają mnóstwo możliwości na zamieszczanie swoich linków. Ostatnią z najpopularniejszych metod będzie przejmowanie nieodnowionych domen. Oczywiście ważne jest, aby taka domena była zbliżona profilem do tematyki naszej strony. Ta opcja daje też drugą korzyść: nie dość, że pomaga nam budować ranking, to jeszcze zabiera przydatne domeny konkurencyjnym firmom.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]

1 thought on “Marketing szeptany, a zdobywanie wartościowych linków

  1. Marketing szeptany to skuteczne narzędzie, które można wykorzystać nie tylko do promocji i sprzedaży, ale także do zdobywania wartościowych linków pod pozycjonowanie.
    U nad w firmie prowadzimy takie działania od ponad roku i efekty są bardzo zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *