Konferencje marketingowe – gdzie wato być, a co można odpuścić?

W branży marketingowej trendy zmieniają się bardzo szybko. Najlepszą metodą, aby być na bieżąco jest uczestnictwo w konferencjach marketingowych. Jest ich jednak na tyle dużo, że nie można być na wszystkich. Ponieważ trzeba się liczyć z kosztami takiego wyjazdu, a także sporą ilością poświęconego czasu. Które z konferencji wybrać, aby zyskać najwięcej? Poniżej przedstawiamy kilka z najpopularniejszych.

I love Marketing

Najbardziej znana konferencja marketingowa w Polsce trwa 4 dni i odbywa się w Warszawie. Jej organizatorem jest magazyn „Sprawny.marketing”. Jest to wydarzenie dla przedstawicieli dużych i średnich firm. Najważniejszą część imprezy stanowią 18-minutowe wystąpienia prelegentów na różne marketingowe tematy. Każdy dzień skupia się na innej tematyce: ads & analytics, SEO & content, marketing, social media. Prezentacjom towarzyszą też stoiska firm, nowoczesna i zróżnicowana obudowa multimedialna oraz afterparty.

Forum IAB

Kolejna warszawska konferencja, tym razem 2-dniowa. Wydarzenie ma już długą, kilkunastoletnią historię. Impreza jest adresowana do przedstawicieli cyfrowego marketingu. Przez 2 dni ponad stu ekspertów prezentuje nowe trendy i rozwiązania. Forum zawsze podzielone jest na kilka bloków tematycznych, np. Nowy marketing, Człowiek, Technologia.

Digital Marketing

Konferencję organizuje magazyn „Puls biznesu”. Odbywa się w lutym w Warszawie i trwa 2 dni. Wydarzenie prezentuje najnowsze treści w digital marketingu. Do najważniejszych zagadnień tematycznych należą: przyszłość w marketingu cyfrowym, podstawy budowania atrakcyjnego contentu czy algorytmy marketingu.

Marketing Summit

Jesienne dwudniowe wydarzenie, organizowane w Warszawie. Konferencja jest miejscem spotkań przedstawicieli branży marketingu, sprzedaży i technologii je wspierających. Wydarzenie dzieli się na 10 bloków tematycznych, a swoje wystąpienia prezentuje ponad 80 prelegentów. Impreza wyróżnia się tym, że oprócz konferencji, można wziąć udział w wieczornym koktajlu oraz Gali Marketera Roku.

Kongres Online Marketing

Impreza z wieloletnią tradycją, organizowana przez Forum Media Polska. Wydarzenie trwa dni, na które składają się dzień kongresowy i dzień warsztatowy. Tematyka skupia się wokół zagadnień marketingowych i sprzedażowych w Internecie, a zwłaszcza w mediach społecznościowych. W czasie warsztatów można poznać nowe gotowe rozwiązania i metody pracy.

Podsumowując, wydaje się, że najbardziej pełnym i wartościowym wydarzeniem jest I love Marketing. Jeśli więc ktoś chciałby w konferencji uczestniczyć tylko raz w roku, powinien wybrać właśnie tą. Jeśli jednak myślimy o węższej tematyce, to możemy wybrać inne wydarzenie, a jest ich o wiele więcej niż te opisane powyżej.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *